Yangınlar dört bir yanı sardı… Türk Silahlı Kuvvetleri devrede

Çanakkale’nin Kızılkeçili köyünde, dün saat 16.30 sıralarında çıkıp, ormana sıçrayan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Bugün çalışmalara Türk Silahlı Kuvvetleri de katılarak kargo uçaklarıyla alevlerin üzerine kuru sistem ile yangın söndürücüler atıldı..

Yangın birçok yerde sürerken Kemel, Kurşunlu ve Dörtyol köylerinin akabinde Kayadere, Işıklar ve Mareşal Fevzi Çakmak köyleri ile Damyeri mevkisinde yaşayanların da alevlerin yaklaşması nedeniyle önlem gayesiyle tahliyelerine karar verildi.

Çanakkale’de Kızılkeçili köyü yakınlarında dün saat 16.31’de başlayan yangına gün doğumuyla helikopter ve uçaklarla müdahale ağırlaştı.

Havadan 13 helikopter ve 5 uçak, karadan da 60 arazöz, 19 su ikmal aracı, dozerler ve çok sayıda takviye takımıyla alevler söndürülmeye çalışılıyor. Yangının çıkış nedeni de araştırılıyor.

Dün rüzgarın tesiriyle yayılan alevler nedeniyle 211 nüfuslu Kemel köyü önlem emelli olarak boşaltılmış, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki de bölgeye gelerek Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve beraberindeki heyetle incelemelerde bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir