Kızılcık Şerbeti’ndeki rolünden dolayı eleştirilen Evrim Alasya isyan etti: Ben Kıvılcım değilim

Kadına şiddet ve zorla evlendirilme sahneleriyle gündemden düşmeyen Kızılcık Şerbeti‘nin cuma günü yayınlanan kısmında oruç ve içki sahnesi dikkat çekti. Oruç açılan restoran içki servisi yapılmasına reaksiyon gösteren adama karşılık veren Kıvılcım, “İsteyen içki içsin isteyen çay içsin. Bundan rahatsız olan varsa da gitsin orucunu konutta açıversin. Burası laik bir ülke ve bunun için bu halk çok uğraş verdi. İstanbul turist akınına uğrayan bir yer” cevabını veriyor.

“BEN KIVILCIM DEĞİLİM”

Dizide Kıvılcım karakterini oynayan Evrim Alasya’nın bu sahnesi toplumsal medyada gündem oldu. Yansıların gayesi olan ve yorum yağmuruna tutulan Alasya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sitem ederek “Arkadaşlar ben Kıvılcım değilim” sözlerini kullandı.

NE OLDU?

Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Ceren Karakoç ve Settar Tanrıöğen’in başrolünü paylaştığı Kızılcık Şerbeti dizisi, cuma akşamı 20. kısmıyla ekrana geldi. Kıvılcım, Ömer’in arkadaşlarıyla birlikte iftar yemeğine çıktı. Yan masada içki içilen bir yerde oturan Ömer’in erkek arkadaşı “Biz buraya iftar gelmişiz sizin bu yaptığınız yakışıyor mu? Biz burada oruç açıyoruz siz orada içki servisi yapıyorsunuz. Turist dahi olsa burada alkol yok diyeceksiniz. Biraz hürmet ya” diyerek reaksiyon gösteriyor.

Aynı masada oturan Kıvılcım ise “Yan masada içki içilmesi niçin bu kadar rahatsız etti? İsteyen içki içsin isteyen çay içsin. Bundan rahatsız olan varsa da gitsin orucunu meskende açıversin. Burası laik bir ülke ve bunun için bu halk çok gayret verdi. İstanbul turist akınına uğrayan bir yer” cevabını veriyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir