İzmir’in yeni spor uygulaması Sporİzmir kullanıma sunuldu


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i spor kenti yapma hedefi doğrultusunda Sporİzmir mobil uygulaması hizmete alındı. Yeni uygulama ile İzmirliler spor etkinliklerini takip edip, cep telefonundan spor okullarına başvuru yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spor kenti hedefi doğrultusunda yeni bir uygulama İzmirlilerle buluşturuldu. Sporİzmir, mobil uygulama olarak cihazlara indirilmeye başlandı. Bu sayede spor okulları başvurusu, yürüyüş-koşu-bisiklet gibi etkinlikler, aktiviteler, akıllı bisiklet kiralama sistemi BİSİM, maçlar, kulüpler, tematik rotalar, sportif yetenek başvuruları gibi kentte spora dair her şey takip edilebilecek.  

Sporİzmir’de neler var?

Uygulamayı telefonuna indiren İzmirliler, cihazının sağlık uygulaması ile entegre çalışan Sporİzmir ile yaptığı her aktivitenin bilgilerine ulaşıp kontrol edebilecek. İzmir’de düzenlenecek tüm spor etkinliklerini, spor tesis bilgilerini ve nasıl ulaşabileceğini görüp, yol tarifi alabilecek. Kişiselleştirilmiş aktivite rotaları ile özel önerilere ulaşabilecek. Yakın çevrede bulunan diğer kullanıcıların aktiviteleri görülebilecek. Yürüyüş yap, paylaş özelliği ile anlık spor verileri paylaşılabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulları Başvuru sistemine girilebilecek. Ayrıca BİSİM entegrasyonu, maç sonuçları ve puan cetvelleri, branş bazlı etkinlik bilgileri, branş bazlı gurur tabloları, spor kulüplerine ait data görme ve takip seçeneği ile sportif yetenek başvuru formu da Sporİzmir’de yer alıyor.

Sporİzmir uygulamasıyla kullanıcıların spor yapması için motivasyonlarının artırılması ve kentin sportif kimliğinin oluşturulması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir