iPhone 14’ün kaza algılama özelliği ‘kaza’ ile test edildi

YouTube üzerinden yayımlanan bir görüntüde iPhone 14 serisinin ‘kaza algılama özelliği’ test edildi. Yayıımlanan imgelerde denemenin başarılı bir biçimde sonuçlandığı görülüyor. TechRax isimli kanal, Apple’ın iPhone 14 serisiyle birlikte gelen özelilğini gerçek bir kaza ile test etmeye karar verdi.

iPhone 14 serisinin kaza algılama özelliği çalışıyor

Hatırlatmak gerekirse iPhone 14’lerde 256 G’ye kadar G kuvvetini algıyabilen çift çekirdekli ivmeölçer yer alıyor. Bu sayede yeni yüksek dinamik aralıklı jiroskop da trafik kazalarını algılayabiliyor.

Yayımlanan görüntünün maksadı özelliğin ne kadar yanlışsız sonuçlar sunduğu olmuştu. YouTuber uzaktan kumanda sistemiyle donatılmış bir aracın koltuğuna bağladığı iPhone 14 ile bu özelliği test etti. Kelam konusu testin güvenlik şartları sağlanak yapıldığı aktarılıyor.

Gerçekleşen kelam konusu kaza sonrasında iPhone 14’ün kaza algılama özelliği söylendiği üzere çalışıyor ve çarpışma anından çabucak sonra telefondan yüksek bir ihtar sesi çıkıyor. Bu sesin akabinde acil durum araması otomatik olarak yapılıyor. Elbette bu aramanın yapılmaması için de 10 saniyelik bir mühlet var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir